"ALIA Group" kompaniyasi rahbariyati bilan muzokaralar o'tkazdi
2020 yil 20-avgust kuni O'zbekiston Respublikasi va Ummon Sultonligi o'rtasida savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy va mintaqaviy hamkorlikni kengaytirish maqsadida, O'zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi, O'zbekistonning Masqat shahridagi elchixonasi bilan birgalikda "ALIA Group" O'mon investitsiya kompaniyasi rahbariyati bilan videokonferensaloqa formatida muzokaralar o'tkazdi.
Uchrashuv chog'ida tomonlar ikki mamlakat o'rtasida neft-gaz sanoati, tog'-kon va qurilish sanoati, qishloq xo'jaligi, turizm, logistika va savdo kabi sohalarda o'zaro manfaatli hamkorlikni yo'lga qo'yish masalalarini muhokama qildilar.

Organized negotiations with the leadership of the Omani investment company "ALIA Group"
On August 20, 2020, in order to expand trade, economic, investment and regional cooperation between the Republic of Uzbekistan and the Sultanate of Oman, the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan, with the Embassy of Uzbekistan in Muscat, organized negotiations with the leadership of the Omani investment company "ALIA Group" in the format of videoconference.
During the meeting, the sides discussed issues of establishing mutually beneficial cooperation between the two countries in such areas as the oil and gas industry, mining and construction industries, agriculture, tourism, logistics and trade.