O'mon investitsiya agentligi ko'magida Sirdaryo viloyatida xorijiy investitsiyalarni jalb qilishga doir o'quv seminari tashkil etildi
MASKAT, 11-fevral. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchixonasi tashabbusi bilan O'mon investitsiya agentligi ko'magida Sirdaryo viloyatida xorijiy investitsiyalarni jalb qilishga bag'ishlangan o'quv seminari tashkil etildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Guliston davlat universitetida 5-fevral kuni o'tkazilgan o'quvlarda Sirdaryo viloyati Savdo sanoat palatasi, investitsiyalarni jalb qilish boshqarmasi va banklar xodimlari ishtirok etdi.
Trening davomida, uning ishtirokchilari investitsiya loyihalarini shakllantirish va amalga oshirish hamda hudud iqtisodiyotini rivojlantirishda yordam beradigan zarur ko'nikmalarga ega bo'ldilar.
Xorijiy investitsiyalarni jalb qilish bo'yicha o'tkazilgan seminar qatnashchilar malakasini oshirish va hududga investitsiyalar jalb qilish uchun shart-sharoit yaratishda muhim qadam bo'ldi.

При поддержке Оманского инвестиционного агентства в Сырдарьинской области организованы семинары по привлечению инвестиций
МАСКАТ, 11 февраля. /ИА "Дунё"/. По инициативе Посольства нашей страны в Омане Узбекско-оманская инвестиционная компания (Uzbek Oman Investment Company), аффилированная с Оманским инвестиционным агентством, организовала обучающие сессии в Гулистанском государственном университете для должностных лиц Сырдарьинского областного хокимията, сообщает корреспондент ИА "Дунё".
Слушателями курса стали также сотрудники хокимиятов, занимающиеся международными экономическими связями, Торгово-промышленной палаты, департамента по привлечению инвестиций, банков и других организаций.
Слушатели получили дополнительные необходимые знания и навыки, которые помогут им реализовывать инвестиционные проекты и развивать экономику региона.