Ўзбекистон ТИВ раҳбарининг маслаҳатчиси ва Ўмон элчиси келгусида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилдилар
ТОШКЕНТ, 7 февраль. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг маслаҳатчиси Мунира Аминова 5 февраль куни Ўмон элчиси Вафо ал-Бусаиди билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
ТИВ маълумотига кўра, учрашувда иқтисодий дипломатия соҳасида ҳамкорлик истиқболлари, жумладан, келгусида Ўзбекистонда грантлар ва молиявий-техник кўмак жалб қилинган ҳолда қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Асосий эътибор соғлиқни сақлаш, таълим, қишлоқ хўжалиги, атроф-муҳит ва бошқа муҳим соҳаларда лойиҳаларни амалга оширишга қаратилишига келишиб олинди.

Советник главы МИД Узбекистана и посол Омана обсудили вопросы дальнейшей реализации совместных проектов
ТАШКЕНТ, 7 февраля. /ИА «Дунё»/. Советник министра иностранных дел Узбекистана Мунира Аминова 5 февраля встретилась с послом Омана Вафой аль-Бусаидий, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации МИД, на встрече были обсуждены перспективы взаимодействия в области экономической дипломатии, в том числе вопросы дальнейшей реализации совместных проектов в Узбекистане с привлечением грантов и финансово-технического содействия.
Согласовано, что приоритетное внимание будет уделено реализации проектов в таких ключевых областях, как здравоохранение, образование, сельское хозяйство Узбекистана, окружающая среда, и другие.