Venesuelaning O‘zbekistondagi yangi Elchisi Toshkentga keldi
2024-yil 9-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Venesuelaning O‘zbekistondagi Elchisi Rosalba Lo Buye Antikoni qabul qildi. Muloqot chog‘ida tomonlar geografik uzoqlikka qaramay, ikki mamlakatni bir-biriga yaqinlashtirish maqsadida o‘zaro aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan ko‘priklar qurish bo‘yicha kelishib oldilar.
Shuningdek, yangi qo‘shma loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish, parlamentlar o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish, bilim almashishni qo‘llab-quvvatlash kabi masalalar muhokama qilindi.

О встрече с послом Венесуэлы
9 декабря 2024 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Посла Венесуэлы Розальбу Ло Буэ Антико. В ходе переговоров стороны договорились о необходимости укрепления связей и сближения двух стран путём строительства «мостов» сотрудничества, несмотря на значительное географическое расстояние.
Обсуждались вопросы разработки и реализации новых совместных проектов, содействия межпарламентскому взаимодействию, поддержки обмена знаниями и других направлений. МИД тепло приветствовал Посла и выразил готовность укреплять взаимовыгодное сотрудничество.