Ўзбекистон ТИВ раҳбари Доҳа шаҳрида бўлиб ўтган Осиёда ҳамкорлик бўйича мулоқотнинг "Спорт дипломатияси" мавзусидаги III саммитида иштирок этди
ТОШКЕНТ, 4 октябрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов кеча Доҳа шаҳрида бўлиб ўтган Осиёда ҳамкорлик бўйича мулоқотнинг "Спорт дипломатияси" мавзусидаги III саммитида иштирок этди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
"Доҳа шаҳрида бўлиб ўтган Осиёда ҳамкорлик бўйича мулоқотнинг "Спорт дипломатияси" мавзусидаги III Саммитида иштирок этдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram-каналида. – Шубҳасиз, спорт дипломатияси миллати ва динидан қатъи назар, барча инсонлар қадрлайдиган тинчлик элчисидир. Спорт доимо халқаро мулоқот, бирдамлик ва ўзаро кўмак майдони бўлиб келган. Бу руҳни Марказий Осиё мамлакатлари Париждаги Олимпия ўйинларида яққол намоён этди. Саммитни юқори даражада ташкил этгани учун Қатар Ҳукуматига миннатдорлик билдирамиз".

Глава МИД Узбекистана принял участие в III Саммите Диалога по сотрудничеству в Азии на тему "Спортивная дипломатия"
ТАШКЕНТ, 4 октября. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов принял участие в III Саммите Диалога по сотрудничеству в Азии в столице Катара, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Приняли участие в III Саммите Диалога по сотрудничеству в Азии, прошедшем в Дохе под тематическим названием "Спортивная дипломатия", – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Несомненно, спортивная дипломатия является посланником мира, ценимым всеми людьми независимо от их национальности и вероисповедания. Спорт всегда был площадкой для международного диалога, объединения и взаимной поддержки. Этот дух наглядно продемонстрировали страны Центральной Азии на Олимпийских играх в Париже. Мы благодарны Правительству Катара за отличную организацию саммита».