Qirg‘iziston Elchisi bilan uchrashuv
2023-yil 6-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri v.b. Baxtiyor Saidov Qirg‘iz Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi Musa Jamanbayevni qabul qildi.
Do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik tamoyillariga asoslangan O‘zbekiston-Qirg‘iziston munosabatlarining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Ikki mamlakat Rahbarlarining uchrashuv va muzokaralari yakunida qabul qilingan qarorlarning ijrosi ko‘rib chiqildi.
Tomonlar oliy va yuqori darajada rejalashtirilgan tadbirlarning tashkiliy va mazmuniy jihatlari yuzasidan fikr almashdilar.

Встреча с Послом Кыргызстана
6 января 2023 года и.о. Министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и полномочного посла Кыргызской Республики в нашей стране Мусу Джаманбаева.
Обсуждены актуальные вопросы узбекско-кыргызских отношений, основанных на принципах дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Рассмотрен ход реализации решений, принятых по итогам встреч и переговоров Руководителей двух стран.
Стороны обменялись мнениями по организационным и содержательным аспектам запланированных мероприятий на высшем и высоком уровнях.