Ўзбекистон ТИВ раҳбарининг биринчи ўринбосари Ўмон элчиси билан қўшма “Йўл харитаси”ни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилди
ТОШКЕНТ, 7 декабрь. /«Дунё» АА/. Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Фурқат Сидиқов Ўмон элчиси Аҳмад ал-Қасирий билан учрашди, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
ТИВ маълумотига кўра, суҳбат чоғида сиёсий, савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар соҳалардаги икки томонлама муносабатларнинг бугунги ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболлари, шунингдек, мамлакатлар ўртасидаги сиёсий маслаҳатлашувлар якунлари бўйича қабул қилинган “Йўл харитаси”ни амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.

Первый заместитель главы МИД и посол Омана обсудили ход реализации совместной «Дорожной карты» развития двусторонних отношений
ТАШКЕНТ, 7 декабря. /ИА «Дунё»/. Сегодня состоялась встреча первого заместителя министра иностранных дел Узбекистана Фурката Сидикова с послом Омана Ахмедом аль-Касири, сообщает корреспондент ИА “Дунё”.
По информации МИД, в ходе встречи стороны обсудили текущее состояние и перспективы дальнейшего развития двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной сферах, а также ход исполнения «Дорожной карты», принятой по итогам политконсультаций между странами.