Ўзбекистон Президенти Қозоғистонга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев давлат раҳбарларининг “Марказий Осиё – Европа Иттифоқи” форматидаги биринчи мажлисида иштирок этиш учун 27 октябрь куни амалий ташриф билан Остона шаҳрига жўнаб кетди.
Тадбирда минтақамиз мамлакатларининг етакчилари ва Европа кенгаши Президенти Шарль Мишель иштирок этади.
Саммитда сиёсий мулоқотни ривожлантириш, ҳудудлараро ҳамкорликни кенгайтириш, савдо-иқтисодий шериклик ва маданий-гуманитар алмашинувларни фаоллаштириш истиқболлари муҳокама қилинади.

President of Uzbekistan Departs for Kazakhstan
On October 27, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev departed for Astana to attend the first meeting of the Heads of State in the «Central Asia – European Union» format.
The event will be attended by the leaders of the Central Asian countries and the President of the European Council Charles Michel.
The prospects for the development of political dialogue, expansion of interregional interaction, intensification of trade-economic cooperation and the cultural-humanitarian exchanges will be discussed.