Ўзбекистон делегацияси Душанбе шаҳрида бўлиб ўтадиган халқаро конференцияда иштирок этади
ТОШКЕНТ, 17 октябрь. /«Дунё» АА/. Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Владимир Норов 18-19 октябрь кунлари Душанбе шаҳрида бўлиб ўтадиган "Терроризмга қарши кураш ва террорчилар ҳаракатланишининг олдини олиш учун чегаралар хавфсизлиги ҳамда чегара назорати соҳасидаги халқаро ва минтақавий ҳамкорлик" мавзусидаги юқори даражадаги халқаро конференцияда иштирок этади, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
ТИВ маълумотига кўра, тадбир Тожикистон ҳукумати, БМТнинг Терроризмга қарши кураш бошқармаси, БМТнинг Марказий Осиё учун превентив дипломатия бўйича минтақавий маркази, Европа Иттифоқи, Европада хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти, Саудия Арабистони ва Қатар томонидан ташкил этилмоқда.

Делегация Узбекистана 18-19 октября примет участие в международной конференции в Душанбе
ТАШКЕНТ, 17 октября. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Владимир Норов примет участие в международной конференции высокого уровня на тему «Международное и региональное сотрудничество в области безопасности границ и пограничного контроля для борьбы с терроризмом и предотвращения передвижения террористов», проводимой 18-19 октября в Душанбе (Таджикистан), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По данным МИД, организаторами форума являются Правительство Таджикистана, Контртеррористическое управление ООН, Региональный центр ООН по превентивной дипломатии для Центральной Азии, Европейский союз, Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе, а также Саудовская Аравия и Катар.