Toshkentda “O‘zbekiston-Ozarbayjon-Turkiya” uch tomonlama birinchi uchrashuvi o‘z ishini boshladi
Toshkentda uch mamlakatning tashqi siyosat, savdo, iqtisodiyot va transport masalalariga masʼul bo‘lgan vazirliklari rahbarlari ishtirokidagi “O‘zbekiston-Ozarbayjon-Turkiya” uch tomonlama birinchi yig‘ilishi o‘z ishini boshladi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Tadbirni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Vladimir Norov ochdi.
Tadbir kun tartibidan O‘zbekiston, Ozarbayjon va Turkiya o‘rtasida mintaqaviy va xalqaro siyosat, savdo, iqtisodiyot, investitsiya va transport sohalarida strategik sheriklik munosabatlarini yana-da mustahkamlash masalalari joy olgan.
Uchrashuv davomida ushbu sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha yangi takliflarning ishlab chiqilishi kutilmoqda.

В Ташкенте начала работу первая трехсторонняя встреча «Узбекистан-Азербайджан-Турция»
В Ташкенте открылось первое заседание формата «Узбекистан – Азербайджан – Турция» с участием руководителей министерств трех стран, ответственных за вопросы внешней политики, торговли, экономики и транспорта, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Мероприятие открыл исполняющий обязанности министра иностранных дел Узбекистана Владимир Норов.
В повестке дня мероприятия - вопросы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства между Узбекистаном, Азербайджаном и Турцией в сферах региональной и международной политики, торговли, экономики, инвестиций и транспорта.
В ходе встречи, как ожидается, будут выработаны новые предложения по расширению взаимовыгодного сотрудничества в указанных направлениях.